Hekimlik Bildiri Gönderimi

Hemşirelik Bildiri Gönderimi

Düzenleme Kurulu, çalışma yapan tüm hekimleri kongreye bildiri göndermeye davet etmektedir. Tüm bildiriler sadece online olarak kongre web sitesi (www.ichastaliklari.org) üzerinden 16 Ocak 2023 tarihinden itibaren kabul edilecektir. Bildiriler hemşirelik ve ana bilim dalı olarak iki ayrı kategoride gönderilecektir. Bildiri gönderimi esnasında bildiri yazım kurallarına uymayan bildiriler değerlendirilmeye alınmayacaktır.(Detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.)

 1. Bildirilerinizi online olarak www.ichastaliklari.org sitesinden gönderebilirsiniz.

 2. E-mail,fax ve diğer yollarla gönderilen bildiriler kabul edilmeyecektir.

 3. Bildirinizi sonlandırdıktan sonra sistem tarafından bildirinize atanan referans numarasının ve sisteme giriş yaptığınız şifrenizi unutmamanızı rica ederiz.

 4. Bildiri özetlerinin son gönderim tarihi 14 Eylül 2023’dür. Bu tarihten sonra gönderilen bildiri özetleri kabul edilmeyecek ve sunumlar hiçbir şekilde geri çekilmeyecektir.

 5. Gönderilen bildiriler bağımsız olarak 1'den 10'a kadar puanlanacak olup sonuçlar neticesinde sözlü ve poster bildiriler belirlenecektir.

 6. Bildiri sonuçları, bildirilerin asılacağı tarihler ve bildiri poster numaraları 29 Eylül 2023 tarihinde kongre web sitesinde ilan edilecektir.

   

 

Bildiri Sistemi Giriş ve Kayıt

Online bildiri sistemi ile adım adım bildirinizin sisteme girişini yapabilirsiniz. Bildirinizi sisteme girebilmeniz için, E-posta adresinizden oluşan bir kullanıcı adı ve şifrenizi girerek öncelikle sisteme kayıt olmalı ve sonra sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

 

Ödüller

Kongre sonunda seçici kurul tarafından ödüle layık görülen bildiriler;

 • Birinciye 10.000 TL
 • İkinciye 7.500 TL
 • Üçüncüye 5.000 TL

olmak üzere ödüllendirilecektir.

 

Sözlü Bildiriler

Bildiri Değerlendirme Kurulu tarafından belirlenecek en iyi bildiriler final programında belirtilecek takvime göre sözlü olarak sunulacaktır. Bildiri sahiplerine sunum ile ilgili teknik bilgiler bildiriler seçildikten sonra iletilecektir.

 

Poster Bildiriler

Bildiri Değerlendirme Kurulu tarafından belirlenecek poster bildiriler kongrede poster olarak sunulacaktır. Bildiri sahiplerine sunum ile ilgili teknik bilgiler bildiriler seçildikten sonra iletilecektir.

 

Diğer Bilgiler

 • Sisteme girilen tüm bildiler ile ilgili tüm yazışmalar, bildirileri sisteme giren kişi ile yapılacaktır.
 • Bildiri başlığı sadece büyük harfler ile yazılmalıdır. Başlık sonuna “nokta” konulmamalı ve konu başlığı seçilmiş olmalıdır.
 • Bildiri metni karakter sayısı 3.000’den fazla olmamalıdır.
 • Bildiri içerisinde yer alan resim ve tablo sayısı en fazla 3 olmalıdır.